Քաղաքացիական հասարակության զեկույցի ներկայացումը 2009թ. ԵՀՔ ծրագրի իրականացման մասին
«Գործընկերություն հանուն բաց հասարակության»  նախաձեռնությունը (ԳՀԲՀ), որը ներկայացնում է քաղաքացիական հասարակության վաթսունից ավել կազմակերպություն, կազմակերպել էր Եվրոպական հարևանության քաղաքականության ծրագրի (ԵՀՔ) 2009թ.-ի իրականացման` քաղաքացիական հասարակության զեկույցի ներկայացմանը, որը տեղի ունեցավ ս.թ. մարտի 3-ին, 14:00-17:30, Կոնգրես հյուրանոցի «Բոլլ» սրահում:
ԳՀԲՀ-ն համակարգային ներգրավվածություն է ունեցել Հայաստանի ԵՀՔ ծրագրի գործընթացում և  հակված է եղել խթանել և աջակցել ԵՀՔ իրականացման գործընթացը Հայաստանում դրա առաջին իսկ փուլերից` Երկրի զեկույցի պատրաստման պահից ի վեր: ԵՀՔ-ի առաջին իսկ օրերից ԳՀԲՀ անդամները հետևել են մի շարք ոլորտներում գործողությունների ծրագրի իրականացմանը և տարեկան հաշվետվությունների տեսքով ներկայացրել ծրագրի ընթացքը: Սա ԳՀԲՀ անդամների և փորձագետների կողմից պատրաստված երրորդ տարեկան հաշվետվությունն է, որին աջակցել է Բաց հասարակության ինստիտուտի օժանդակության հիմնադրամի հայաստանյան մասնաճյուղը:
Քննարկմանը մասնակցել են ՀՀ պետական պաշտոնյաներ, ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպաններ, միջազգային կազմակերպությունների, քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներ, լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ:

Discussion of 2009 Civil Society Report on European Neighborhood Policy (ENP) implementation
«Partnership for Open Society» (POS) Initiative, representing more than sixty civil society organizations, is pleased to invite you to the discussion of 2009 Civil Society Report on European Neighborhood Policy (ENP) implementation, which will take place on March 3, 14:00-17:30 in the Ball Room of Congress hotel.
Partnership has had systemic involvement in Armenia ENP implementation process. Since the early stages of the ENP in Armenia, i.e. development of the Country Report, POS has promoted and supported the ENP process. From the very start the POS members have monitored the Action Plan implementation in key areas and reported on the progress made by the country in annual reports. This is the third Annual Report on the Country Action Plan implementation by the POS members and experts with the support of the Open Society Assistance Foundation – Armenia.
RA ministers and other government officials, Ambassadors of EU countries to Armenia, representatives of international organizations, civil society and media have been invited to attend the event.